HIFU – bezinwazyjny lifting!

HIFU polega na stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości generowanych przez specjalnie do tego celu zaprojektowane urządzenie. Poprzez odpowiednie ustawienie można uzyskać wnikanie fal dźwiękowych do skóry na różną głębokość – od 1.5 mm do 4.5 mm.
Zabieg można wykonywać na całą twarz, jak i na pojedyncze partie, np oczy. Dodatkowo można stosować na inne partie ciała, np brzuch, boczki.

Jak działa urządzenie?
Ultradźwięki powodują mikrouszkodzenia tkanki poprzez podgrzanie – termoablację, co prowadzi do tworzenia się stanu zapalnego w skórze. Organizm automatycznie broni się i inicjuje proces gojenia, tworząc nowy kolagen. W trakcie zabiegu nie dochodzi do uszkodzeń zewnętrznych powierzchni skóry, działamy jedynie na głębiej położone warstwy.

Efekty:
Pierwsze efekty są widoczne tuż po zabiegu. Ze względu na czas regeneracji tkanek, pełne efekty kuracji widoczne będą po 2-3 miesiącach i z reguły utrzymują się one około 1,5 roku.

Skutki uboczne:
Przez kilka dni miejsca poddane zabiegowi mogą być lekko obolałe lub może wystąpić niewielki obrzęk.W rzadkich przypadkach pojawiają się pojedyncze zasinienia. Objawy te ustępują po 2-3 dniach.

Zalecenia po zabiegu:
Jako, że zabieg ten jest nieinwazyjny to po zabiegu można powrócić do normalnego życia. Praktycznie jedynym i najważniejszym zaleceniem po zabiegu jest niestosowanie lekarstw, maści przeciwzapalnych. Przyjmując lekarstwa przeciwzapalne pozbędziemy się efektów zabiegu.

Wskazania do zabiegu:
– zmarszczki
– wiotka skóra
– podwójny podbródek
– obwisłe policzki „chomiczki”

Przeciwwskazania do zabiegu:
– stan zapalny skóry
– aktywne nowotwory
– przebyte udary
– trądzik różowaty
– epilepsja
– opryszczka
– przerwanie ciągłości naskórka
– ciąża i okres laktacji
– stwardnienie rozsiane
– gorączka
– kwas hialuronowy bądź botoks w miejscu zabiegowym
– świeżo wykonane peelingi złuszczające